Basketbalový klub mládeže Nitry

BKM SPU NITRA

Železničiarska 15
Nitra
94901
Instagram: @bkmspunitra

bkmspunr@gmail.com

Vianočný basketbalový turnaj v Trenčíne aj s družstvom Nitry

16.12.2012 22:03

Basketbalový klub TJ Štadión Trenčín organizuje aj tento rok jedinečné kultúrno-športové podujatie
pod názvom „Mcdonalds vianočný basketbalový turnaj 2012“. Stretnutie basketbalistov v Mestskej
športovej hale v Trenčíne sa uskutoční 22. decembra 2012 od 10.00 hodiny, kedy začnú prvé zápasy
minibasketbalistov a mladších žiakov.


„Keďže sa uskutoční jubilejný 5. ročník Vianočného basketbalového turnaja, sme sa rozhodli po minuloročnom úspechu, kedy sme zapojili deti do turnaja aj tento rok zapojiť, čo najviac družstiev detí. Tento rok sa uskutočnia až tri turnaje v jeden deň, preto verím že tento rok bude hala naplnená nielen basketbalistami, ale aj divákmi a rodičmi. Vrcholom turnaja bude tento rok turnaj minibasketbalistov a mladších žiakov. Turnaja sa okrem domáceho družstva TJ Štadión Trenčín, zúčastnia družstvá TJ Iskra Partizánske, BKM SPU Nitra, MBK AŠK Slávia Trnava, BC Prievidza mládež a české družstvo BK TJ Spartak Uherský Brod.“ povedal hlavný organizátor podujatia Tomáš Vavro.

Vzhľadom na to, že turnaja sa zúčastňujú od jeho zrodu aj mužské družstvá, nebude chýbať ani tento rok kategória „Priateľov basketbalu, ktorej sa zúčastnia súčasní aj bývalí hráči z Trenčína“. Minulé ročníky podporili deti na turnaji hráči ako Marek Kozlík a Martin Biňovský, ktorí momentálne pôsobia v MBK Komárno,
Branislav Brliť z BK Opava, Marta Páleníková a Michael Malinková hrajúce za Piešťanské Čajky, Jozef Vojtek z Astrum Levice, Roman Vido a Ondrej Haviar z MBK Handlová, Viliam Kosa z BK SPU Nitra, Branislav Koczkáš z ŠKP Banská Bystrica, odchovanci žilinského basketbalu Martin Nižný, Peter Tilandy a Michal Podhorský, odchovanci prievidzkeho basketbalu Viliam Ridzoň, Daniel Boor, Luboš Štorcel a Filip Pavlenda, český rozohrávač známy z Pezinka Tomáš Holešovský, Barbora Fabianová hrajúca v Talianskom CUS Cagliari basket a trenčianske legendy Ivan Mikušovič s Jozefom Ďurčekom. „Tento rok sme bohužiaľ museli exhibičný zápas vypustiť, keďže v tomto termíne sa ešte hrajú extraligové zápasy, ale verím, že divákov potešíme niektorými pripravovanými exhibičnými súťažami. Určite bude atraktívna exhibičná súťaž v smečovaní, ktorá má veľkú obľubu hlavne u detí. Ako prekvapenie pre divákov sme pozvali jedného špeciálneho basketbalového čarodejníka s loptou, ktorý príde akciu podporiť svojimi kúskami.“ dodal Tomáš Vavro.

Exhibície smečiarov sa zúčastní streetbalový reprezentant Slovenska a domáci trenčiansky odchovanec Rastislav Mrázik. Svoje umenie budú mať príležitosť ukázať deti a mládež v rôznych basketbalových zručnostiach medzi prestávkami. Predstavíme aj pravidelný program podpory talentovaných mladých basketbalistov „Klubový talent 2012“.

bkmspunitra.sk