Komentár trénera starší žiaci Prievidza – Nitra 17.4.2016

MBA Prievidza  93 : 77 BKM SPU Nitra (34:16, 32:19, 16:20, 11:22)

Body Nitra: Chovanec 19, Bača 14, Sáraz 11, Foltín Luk. 10, Krčmárik 8, Foltín Mar. 7, Magušín 6, Seidler 2

Body Prievidza: Šturcel 38 (18 v 1.štvrt.) , Lukáč 17, Štípala 13, Hrnčár 8, Krajč 7, Bagiň 4, Matuška 2, Mojžíš 2, Krajč 2

Veľmi zaujímavý a poučný zápas. Súper na nás „vybehol“ od prvej sekundy a domáci tréner zvolil neobvyklú taktiku /starší žiaci môžu hrať iba v troch štvrtinách / s využitím najlepších hráčov v prvých 3 štvrtinách. Hrať týmto spôsobom mu umožnilo najmä naše početné oslabenie, keď sme na zápas pricestovali len s 9 hráčmi. Chýbali nám chorí Š. Gabriel, R. Rosinský, T. Bakay a T. Kiss. Toto naše početné oslabenie znásobili veľmi agresívnym poňatím hry v 1. polčase. Tým si súper dokázal v prvých dvoch štvrtinách vytvoriť „neskutočný“ náskok 31 bodov, ktorý sa nám do konca zápasu podarilo skresať len o 15 bodov.

Boli sme nepríjemne prekvapení nepochopiteľnými stratami lôpt našich hráčov najmä v 1. štvrtine /16!/ a nedostatočným pokrytím hráčov súpera vybiehajúcich do protiútoku v 2. štvrtine. Eufória z vydareného začiatku zápasu vydržala súperovi až do konca 3. štvrtiny a tú poslednú už nejako súper s pomocou božou a rozhodcov pretrpeli.

Individuálne slušný výkon predviedol M. Chovanec /s výnimkou domácich doskokov spod sieťky/, potešil náznak snahy realizáciou 1-1 v útoku, dobrý výkon M. Bača, po sobotňajšom kadetskom zápase unavene pôsobili L. Foltín a R. Magušín. Ani jeden brániaci hráč /J. Krčmárik, M. Sáraz, R. Magušín a M. Bača/ nevedel zastaviť hráča Šturcela, ktorý nám dal málo vídaných 38 bodov /v 1. štvrtine 18/ a organizoval celú ofenzívu súpera.