Instagram: @bkmspunitra

bkmspunr@gmail.com

Starší žiaci na východe lichotivé prehry

01.03.2016 16:12

Cez víkend 20. a 21. 2. 2016 vycestovali starší žiaci za svojimi súpermi do SNV a Svitu. Dosiahli nasledovné výsledky:

sobota:

BK 04 AC LB Sp. Nová Ves  97 : 92 BKM SPU Nitra (19:22, 24:24, 15:20,26:18, predl. 13:8)

po predĺžení

Body Nitra: Magušín 27, Chov

nedeľa:

BKM Iskra Svit 76 : 68 BKM SPU Nitra (10:19, 19:24, 28:8, 19:17)

Body Nitra: Foltín L. 18, Chovanec 15, Magušín 13, Kiss 9, Rosinský 5, Gabriel 4, Foltín M. 4

Body Svit: Kubaský 27, Šimoňák 18, Lavko 17, Ševčík 10, Suchý 2, Faix 2

anec 24, Krčmárik 12, Kiss 10, Bakay 7, Sáraz 5,  Gabriel 3, Foltín Ma. 2, Benci 2

Komentár trénera k zápasom:

V sobotu sme si zmerali sily so Spišskou Novou Vsou. Hrali sme veľmi dobrý zápas napriek značnému oslabeniu o kapitána L. Foltína / dištanc v druhom zápase/, chorého M. Baču a odcestovaného A. Seidlera. Koncentrovaný výkon sme postupne pretavili na mierny náskok až na 8 bodov po 3. štvrtine. Vo štvrtej tretine súper zmenil obranu na zónu 2-3 a behom 5 minút sa ujal vedenia o 4 body.  Potom na pár sekúnd si užili rozhodcovia „hviezdne chvíle“ a dovtedy pokojne sa odohrávajúci zápas „osviežili“. Súboj o loptu pri postrannej čiare /akých je v zápasoch nespočetne/, pri ktorom domáci hráč priľahol nášho ohodnotili 1 diskvalifikačnou chybou a 2 TCH pre hosťujúce družstvo a 1 TCH hráča domácich za vyprovokovanie incidentu! - podľa vyjadrenia rozhodcov. Náskok súpera sa zvýšil na 7 bodov a my sme prišli o jedného z lídrov družstva. Za hlasného povzbudzovania hosťujúcich rodičov sme napriek tomu dotiahli zápas do predĺženia, ale tam už sme nevedeli adekvátne zareagovať a vlastnými elementárnymi  chybami  sme dopomohli súperovi k víťazstvu. Naše družstvo po celý zápas ťahali R. Magušín a M. Chovanec /double-double/, výborný zápas odohral J. Krčmárik. Ešte raz vďaka kapitán!

V nedeľu sme odohrali zvláštny zápas so Svitom. V jednotlivých polčasoch akoby hrali proti sebe iné družstvá. V prvom polčase sme držali opraty zápasu pevne v rukách. Náskok 14 bodov na domácich sme si vybudovali aktívnou až agresívnou hrou do koša, súper musel našich hráčov faulovať, my sme strieľali 18/11 TH. V druhom polčase akoby si úlohy družstvá vymenili, súper začal agresívnejšie brániť aj útočiť, spomaľovali sme útok, pri P a R sme zabúdali, že obrana tejto útočnej kombinácie musí byť kolektívna, neodstavovali sme súpera čím sme mu darovali druhé šance, ak súper vyhodil loptu po vniku do TÚ nechali sme ho nech si namieri…. Druhý polčas sme prehrali o 22 bodov a tým aj celý zápas.