Instagram: @bkmspunitra

bkmspunr@gmail.com

Nitra po prvom turnaji EYBL s bilanciou dve výhry a dve prehry

16.09.2018 19:46

Basketbalisti BKM SPU Nitra odštartovali nový ročník Európskej basketbalovej ligy (EYBL), na domácom turnaji zaznamenala kategória „U14“ dve víťazstvá a dve prehry.

Beko zvládlo dramatickú koncovku

Úvodný zápas posledného hracieho dňa sa začal veľmi vyrovnane, USK sa presadzovalo hlavne spod koša, čo im prinieslo vedenie 17:13 po prvej štvrtine. Do druhej časti vstúpil lepšie ich súper, Beko zaznamenalo osem bodov za sebou, vďaka čomu pokračoval vyrovnaný boj. Na strane belehradského tímu ťahal strelecky Pešič, v pražskom kolektíve vynikal Látal. Po prvom polčase mohlo byť spokojnejšie USK, keď viedlo 29:27.

Vysoké nasadenie na oboch stranách pokračovalo aj po prestávke, hráči Prahy si vytvorili menšie vedenie, ale Beko dokázalo otočiť stretnutie na svoju stranu. Aj preto vstupovali do záverečnej časti za stavu 45:42. Štvrtá štvrtina bola bitkou o každý bod, skóre pribúdalo pomalšie. USK dokázalo necelých päť minút pred koncom vyrovnať na 47:47, lenže potom začal opäť úradovať Pešič. Pražania ešte stiahli na rozdiel jediného koša, ale Beko si už nenechalo ujsť ďalšiu výhru.

BC Beko Belehrad (Srb.) – USK Praha (ČR) 58:57 (13:17, 14:12, 18:13, 13:15)

Beko: Pešič 24, Juroševič 14, Mitrovič 9, Jovanovič a Peškarevič po 2 (Mijatovič a Rastko po 4, Gujič, Mitič, Srdanovič a Sutič 0)

Praha: Látal 24, Klein 12, Douša 9, Matuška 4, Navrátil 3 (Pospíšil a Večerka po 2, Štefl 1, Kopic a Poriazov 0)

TH: 21/10 – 19/6, Fauly: 17 – 17, Trojky: 0 – 5, Rozhodovali: Hančík, Čomaj

Bayern s najvyšším víťazstvom na turnaji

Mníchovčania otvorili záverečné stretnutie na turnaji vo veľkom štýle, boli fyzicky zdatnejší a svojho súpera nepúšťali takmer k ničomu. Úspešne na neho tlačili, preto bolo len otázkou, akým konečným rozdielom sa skončí duel. Už po polčase totiž Bayern viedol 60:13.

V druhom polčase pokračoval rovnaký priebeh, nemecký celok si užíval minúty na palubovke a tiež aj kontrolu nad zápasom. Bayern sa napokon rozlúčil s účinkovaním v Nitre jasným víťazstvom 127:31 nad Vardarom Skopje

FC Bayern Mníchov (Nem.) – KK Vardar Skopje 127:31 (28:7, 32:6, 37:8, 30:10)

Bayern: Cocič 15, Chen 14, Ströl 12, Brkic 10, Spier 9 (Charčenkov 17, Pesič 14, Von Holzshuher 12, Gross 11, Haehner 8, Zubayr 5)

Vardar: Velichkovski 20, Bundovski, Ivanovski, Petrushevski a Trajkovski 0 (Sapranovski a Stojkovikj po 4, Todorovski 2, Shachirovikj 1, Jakimov, Mladenovski a Zupchevikj 0)

TH: 12/9 – 4/3, Fauly: 5 – 12, Trojky: 6 – 0, Rozhodovali: Hančík, Ryban

Kluž rozhodol hneď v úvode

Kluž mal famózny vstup do duelu, šnúrou 18:0 totiž rozhodol o všetkom podstatnom už v prvej štvrtine. Súpera nepúšťali takmer k ničomu, o čom svedčí aj skóre po prvej štvrtine – 22:6. Druhá časť bola takmer identická, Flash sa len ťažko presadzoval, zatiaľ čo Rumuni pokračovali v ofenzíve. Prvý polčas tak vyhrali 47:15.

Druhý polčas sa už dohrával v pokojnom tempe, tréneri dali priestor všetkým hráčom na palubovke. Kluž sa rozlúčil s turnajom v Nitre triumfom 83:28 nad Flashom.

Kluž Napoča (Rum.) – KK Flash Belehrad (Srb.) 83:28 (22:6, 25:9, 22:5, 14:8)

Kluž: Somacescu 23, Georgescu 16, Hanga 11, Ciortea 7, Valeanu 3 (Nistor 16, Bota 5, Boldan 2, Costin a Laslo 0)

Flash: Zečevič 16, Pasovski 1, Levičanin, Pejovič a Petrovič 0 (Aleksandrov 4, Rončevič 3, Banič a Marjanovič po 2, Simeunovič a Živkovič 0)

TH: 24/9 – 10/3, Fauly: 13 – 19, Trojky: 2 – 1, Rozhodovali: Ryban, Čumaj

Česko-slovenský súboj jasne v prospech Nitry

Domáci tím mal skvelý vstup do zápasu, keď ho otvoril šnúrou 16:0. Mimoriadne produktívny bol v úvode Valentíny. Zverenci trénera Ľubomíra Urbana hrali s veľkou ľahkosťou a kolektívnou hrou boli jasne lepším celkom na palubovke. Už po prvej štvrtine viedli 33:8. V druhej 10-minútovke pokračovala ich ofenzívna dominancia, USK sa aj pod vplyvom únavy presadzovalo ťažko. Nitra napokon viedla po prvom polčase 65:16.

V tretej 10-minútovke sa trochu poľavilo z tempa, ale hráči BKM si stretnutie aj naďalej užívali. Túto časť ukončil trojkou s klaksónom Rumpík, skóre stretnutia upravoval na 88:21 z pohľadu Nitry. Záverečná štvrtina sa niesla v znamení pokojného tempa, na radosť domácich priaznivcov pokorili zverenci trénera Ľubomíra Urbana aj hranicu 100 bodov. Nitra na záver triumfovala nad USK Praha 107:24.

USK Praha (ČR) – BKM SPU Nitra 24:107 (8:33, 8:32, 5:23, 3:19)

Praha: Látal 10, Douša 9, Matuška 2, Klein a Večerka 0 (Pospíšil 2, Navrátil 1, Bokondas, Kopic, Poriazov, Štefl a Vejdovec 0)

Nitra: Kulčár 28, Šimko 15, Valentíny 12, Matejčík 8, Urban 5 (Kováčik 12, Barina 10, Broškovič 8, Rumpík 5, Kašper 4, Bachorík a Magvaši 0)

TH: 7/3 – 21/15, Fauly: 13 – 13, Trojky: 3 – 4, Rozhodovali: Hančík, Čomaj