Instagram: @bkmspunitra

bkmspunr@gmail.com

Víkendové úspešné ťaženie nitrianskych kadetov

08.10.2017 09:33

Prvý októbrový víkend patril štartu mladežníckych basketbalových súťaží. Ako prví vybehli na palubovky nitrianski kadeti. Tých čakala dvojica stretnutí na domácej palubovke.

Prvý zápas absolvovali zverenci Róberta Andu v sobotu 7. októbra, kedy v Hale SPU hostili družstvo MBA Prievidza. Domáci basketbalisti určovali tempo duelu už od jeho úvodných minút. Vytvorili si náskok, ktorý do záveru stretnutia dokázali udržať. Nitrania porazili rivala z Prievidze v pomere 93:65.  Najlepším strelcom sa spomedzi nitrianskeho celku blysol Lukáš Foltín, ktorý zaznamenal 24 bodov. Len o jeden kôš za ním zaostal Konc.

MBK SPU Nitra - MBA Prievidza 93:66 (25:12. 20:14, 24:21, 24:18)

TH 8/11- 4/6, Trojky 2 - 8, F 15 - 15

Nitra:  Foltín L. 24, Konc 20, Chovanec 17, Magušin 11, Bakay 11, Krčmárik 4, Saráz 2, Foltín M. 2

Rovnako úspešné "ťaženie" absolvovala Andova družina aj v nedeľnom stretnutí. Nitrania hostili celok Žiaru nad Hronom. Mladíci spod Zobora mali aj v tomto stretnutí jasne navrch. Už v polčasovej prestávke odchádzali do šatne s rozdielom  29 bodov. Prekvapenie v zápase nedopustili a po 40 minútach sa tešili s výhry v pomere 116:52.

MBK SPU Nitra - MŠK BK Žiar nad Hronom 116:52 (24:15, 35:12, 32:10, 25:15)

TH 9/12 - 4/10, Trojky 7-1, F 12 - 12

Nitra: Magušin 30, Konc 27, Foltín L. 23, Saraz 9, Chovanec 8 (Foltín M 10, Bakay 7, Benci 2)