Instagram: @bkmspunitra

bkmspunr@gmail.com

Oxygen Orange 1 suverénnym víťazom turnaja EYBL v Nitre

16.09.2018 10:02

Predposledný hrací deň turnaja kategórie „U14“ Európskej mládežníckej basketbalovej ligy (EYBL) rozhodol o tom, že víťazom v Nitre sa stal taliansky celok Oxygen Orange 1. Domáci tím BKM SPU Nitra má po troch dňoch bilanciu jedného víťazstva a dvoch prehier.

Oxygen s ďalšou stovkou na turnaji

Poliaci vybehli na súpera rýchlym a aktívnym basketbalom, ktorý hlavne v prvej štvrtine platil na vyspelejšieho rivala. Aj preto sa dokázali držať na dostrel, keď po prvej štvrtine prehrávali iba 21:28. Lenže v druhej 10-minútovke začal Oxygen naplno využívať výškovú prevahu a ešte do polčasu si vybudoval dvojciferné vedenie – 50:32.

Po prestávke sa rozdiel ešte viac prehĺbil, taliansky zástupca totiž svojho súpera nešetril a aj v ďalších minútach pohodlne zvyšoval náskok. V záverečnej štvrtine si mohli zahrať aj menej vyťažení hráči, Oxygenu sa dokonca podarilo zaznamenať ďalšiu stovku na turnaji, keď zdolali Žary 107:61.

UKS Chromik Žary (Poľ.) – Oxygen Orange 1 (Tal.) 61:107 (21:28, 11:22, 10:26, 19:31)

Žary: Kub. Mysiorek 17, Kac. Mysiorek 16, Kowalczyk 8, Kepinski 3, Boczarski 0 (Hoscilowicz 9, Reczynski 4, Adamczewski a Burcon po 2, Hejmanowski, Jankowski, Korzeniowski 0)

Oxygen: Maiga 25, Asani 15, Munari 7, Zilio 6, Sbrissa 0 (Pellizarri 25, Haidara 20, Zanetti 4, Fabris a Stevan po 2, Fusti a Ipino 0)

TH: 23/9 – 12/9, Fauly: 13 – 20, Trojky: 4 – 2, Rozhodovali: Uhrin, Hančík

Kluž získal druhé víťazstvo

Basketbalisti Klužu sa pustili do zápasu s dobrou streleckou efektivitou, vďaka čomu sa rýchlo ujali vedenia. Ich súper sa naopak veľmi trápil, preto už v druhej štvrtine začal strácať kontakt. Somačescu bodovo ťahal svoj tím, po prvom polčase viedol 36:15.

V úvode druhého polčasu sa sily vyrovnali, ale Rumuni mali stretnutie jasne vo svojich rukách. Ešte v záverečnej časti pridali na obrátkach, svojho súpera úspešne zatlačili. Kluž si tak vybojoval druhý triumf na turnaji, Beko Belehrad zdolal 68:37.

KK Beko Belehrad (Srb.) – Kluž Napoča (Rum.) 38:67 (8:15, 7:21, 14:12, 8:20)

Beko: Mitrovič 17, Petrolekas a Pešič po 6, Mijatovič 4, Peškarevič 2 (Juroševič a Rastko po 1, Gujič, Jovanovič, Mitič, Srdanovič a Sudar 0)

Kluž: Somačescu 22, Georgešcu 12, Hanga 9, Ciortea 8, Valeanu 1 (Boldan, Bota, Cupsa a Nistor po 4, Bobos, Costin, Laslo 0)

TH: 27/16 – 20/10, Fauly: 19 – 19, Trojky: 1 – 2, Rozhodovali: Uhrin, Ryban

Víťazstva sa dočkalo aj Skopje

Skopje sa nezľaklo staršieho súpera, do zápasu vstúpilo s veľkou energiou a zaslúženie sa dostalo do vedenia. Pre hráčov USK to bol vítaný budíček, do konca prvej štvrtiny vyrovnali skóre duelu na 15:15. V druhej časti pribúdalo skóre pomalým tempom, potom však prišla 12-bodová šnúra Vardaru, ktorá znamenala vedenie 31:21 po 20 minútach.

Tretia štvrtina sa dlho držala v držaní približne 10-bodového náskoku Skopje, postupne ho dokonca dokázali aj navyšovať. USK totiž hralo ako keby bez energie, aj v útoku bola ich efektivita veľmi nízka. Prebudili sa až v úvode záverečnej periódy, keď zaznamenali šesť bodov za sebou. Pražský celok tak zacítil šancu na obrat, ale ich snaha mala len krátkodobý efekt. Vardar opäť zabral a cenný triumf si už nenechal ujsť.

KK Vardar Skopje (Mac.) – USK Praha (ČR) 64:53 (15:15, 16:6, 21:14, 12:18)

Skopje: Velichkovski 19, Ivanovski 11, Bundovski a Trajkovski po 8, Petruševski 4 (Stojkovikj 6, Jakimov, Lukanovski, Šačirovikj a Todorovski po 2, Zupčevikj 0)

Praha: Klein 15, Látal 11, Douša 6, Matuška 4, Navrátil 2 (Štefl 9, Poriazov, Pospíšil a Vejdovec po 2, Bokondas, Kopic a Večerka 0)

TH: 14/6 – 15/6, Fauly: 14 – 11, Trojky: 0 – 1, Rozhodovali: Hančík, Jančár

Bayern si bez väčších problémov poradil s Flashom

Spier sa postaral vo veľkej miere o dobrý úvod Bayernu, Flash však držal krok, ale neustále musel doťahovať. Mníchovčania začali úspešne premieňať trojky, čo im prinieslo vedenie 24:12 po prvej štvrtine. Prelom prvej a druhej časti sa ukázal ako kľúčový, nemecký celok totiž zaznamenal šnúru 15 bodov za sebou. Vďaka tomuto a ich úspešnému pressingu vyhrávali po prvom polčase 47:24.

Aj v druhom polčase vychádzal Bayern z príkladnej defenzívy, súpera často nútil k stratám a zároveň zvyšoval svoj náskok. Pred poslednou štvrtinou tak bolo o všetkom rozhodnuté, otázkou bolo, akým konečným skóre sa skončí duel. Mníchov napokon triumfoval nad Flashom 91:38.

FC Bayern Mníchov (Nem.) – KK Flash Belehrad (Srb.) 91:38 (24:12, 23:12, 19:6, 25:8)

Mníchov: Spier 19, Brkic a Cocič po 8, Chen 6, Ströl 2 (Charčenkov 23, Von Holzschuher 7, Haenhert a Lawrence po 6, Gross 4, Zubayr 2, Pešič 0)

Flash: Zečevič 16, Pasovski 6, Pejovič 5, Rončevič 2, Banič 0 (Petrovič 5, Levičanin a Živkovič po 2, Aleksandrov, Bezanič, Marjanovič a Simeunovič 0)

TH: 25/7 – 2/0, Fauly: 9 – 21, Trojky: 8 – 6, Rozhodovali: Dujava, Ryban

Žary zakončil účinkovanie víťazne

Poľský zástupca odštartoval duel šiestimi bodmi v rade, na čo súper reagoval oddychovým časom. Ten Beku pomohol, pretože sa dokázal vrátiť do zápasu. Lenže Chromik sa nezľakol tlaku, opäť zobral zápas do svojich rúk a v druhej štvrtine sa dočkal dvojciferného vedenia. Prvý polčas napokon vyhral 37:24.

V ďalších dvoch štvrtinách sa Beko snažilo urobiť niečo so zápasom, ale narážali na dobrú obranu súpera. Z toho poľský tím efektívne ťažil a s postupom času bolo jasné o víťazovi zápasu. Žary sa rozlúčil s účinkovaním na turnaji jednoznačným víťazstvom 91:46.

UKS Chromik Žary (Poľ.) – BC Beko Belehrad (Srb.) 91:46 (17:8, 20:16, 26:11, 28:11)

Žary: Kub. Mysiorek 29, Kac. Mysiorek 23, Kowalczyk 11, Reczynski 6, Hvoscilowicz 2 (Jankowski 9, Adamczewski 5, Kepinski 3, Boczarski 2, Korzeniowski 1, Burcon a Hejmanowski 0)

Beko: Pešič a Peškarevič po 7, Petrolekas 6, Mijatovič 4, Mitrovič 2 (Gujič 8, Juroševič 7, Rastko 3, Srdanovič 2, Jovanovič, Mitič a Sudar 0)

TH: 22/13 – 28/12, Fauly: 25 – 20, Trojky: 12 – 0, Rozhodovali: Dujava, Jančár

Oxygen s čistým štítom na turnaji

Nitrania sa favorizovaného súpera nezľakli, ale už od úvodu boli v nevýhode pod košom, na čo súper reagoval vysokou zostavou. Tá spolu s pressingom prinášala želaný efekt, Oxygen totiž bodoval hlavne spod koša a prvú štvrtinu vyhrali 28:11. V druhej štvrtine sa sily čiastočne vyrovnali, pomohla k tomu rozskúskovaná hra, ktorá bola plná chýb. Nitre sa podarilo držať krok, po prvom polčase prehrávali 23:42.

Až v tretej 10-minútovke urobil Oxygen rozhodujúci krok na ceste za víťazstvom v zápase a na celom turnaji. Silné individuality sa ľahko presadzovali a taliansky tím tak išiel do záverečnej štvrtiny za stavu 71:39. Posledná časť sa už iba dohrávala, Nitra napokon podľahla favorizovanému súperovi 54:89.

BKM SPU Nitra – Oxygen Orange 1 (Tal.) 54:89 (11:28, 12:14, 16:29, 15:18)

Nitra: Kašper a Valentíny po 4, Urban 3, Šimko 1, Broškovič 0 (Kulčár 23, Kováčik 7, Merta a Rumpík po 6, Matejčík 4, Barina 2, Kotlárik a Vizi 0)

Oxygen: Maiga a Pellizarri po 25, Haidara 12, Munari 5, Zilio 4 (Ipino 8, Asani a Sbrissa po 4, Fabris 2, Fusti, Stevan a Zanetti 0)

TH: 14/3 – 13/4, Fauly: 13 – 14, Trojky: 1 – 5, Rozhodovali: Ryban, Uhrin

Autor: Michal Duchovič