Instagram: @bkmspunitra

bkmspunr@gmail.com

Starší žiaci sa medzi konkurenciou nestratili

07.04.2015 10:59

Vo výbornom svetle sa v Ostrave prezentovali starší žiaci, ktorý nakoniec vďaka dobrej koncovke skončili ako najlepší slovenský celok na celkovo štvrtom mieste.

Základná skupina "D":

BKM SPU Nitra - St. Polten (Rakúsko) 37:47 (7:22)
Najlepší strelci - Nitra: Šimek 15, Horinka a Magušín po 6

Starší žiaci pokračujú v nepresvedčivých výkonoch a prehrali s rakúskym družstvom o 13 bodov, keď už v polčase sme prehrávali o 15 bodov. Fakticky nás porazil jeden hráč, ktorý dal sám 31 bodov.

BKM SPU Nitra - BK NH Ostrava (Česko) 50:49 (30:23)
Najlepší strelci - Nitra: Medo 14, Šimek 13, Magušín 10

Ďalším súperom v trojčlennej skupine pre starších žiakov boli chlapci z NH Ostrava. Tentoraz na našich chlapcoch bolo vidieť túžbu zvíťaziť. Podarilo sa! Zaznamenali sme víťazstvo z kategórie "vydretych". Súperovi šla streľba za tri body (5 úspešných zo 6 pokusov) a hral zdvojovanie na polovici ihriska. Prehrali sme ho obetavostou a celoplošným pressingom. Pokračujeme v turnaji štvrťfinálovým zápasom v play off.

Konečné poradie skupiny D:

1. Dragons St. Polten - 2/0, 4 body

2. BKM SPU Nitra - 1/1, 3 body

3. BK NH Ostrava - 0/2, 2 body

Vyraďovacie súboje:

Kvalifikácia: SKM Knauf – Insulation (Litva) - BKM SPU Nitra 51:38 (26:19)
Najlepší strelci - Nitra: Šimek 12, Magušín 9

Štvrťfinálové prekvapenie nám pripravil litovský sýper v podobe zóny 2-3, chlapci sa s ňou stretli prvýkrát, preto to bolo pre nich veľmi ťažké. Napriek tomu bol stav v 11. minúte druhého polčasu (ten sa hral 16 min) len o 1 bod pre súpera. Tu sme potrebovali otočiť rotáciu, ale nebolo koho. Ďalším faktorom, ktorý rozhodol o konečnom výsledku bola úspešnosť streľby. Tú sme mali v poslednej 5-minútovke 0/12, tiež pravdepodobne vplyvom únavy.

O 5. - 8. miesto: BK Beroun (Česko) - BKM SPU Nitra 45:52 (23:27)
Najlepší strelci - Nitra: Šimek 19, Medo 14, Kohút 7

V ďalšom zápase sme bojovali o čo najlepšie konečné umiestnenie. V skupine o 5. až 8. miesto sme bojovali s družstvom, ktoré minimálne patrilo o kategóriu vyššie. Naša túžba zvíťaziť bola silnejšia a v peknom a dramatickom zápase sme počas celého stretnutia viedli rovnako aj po záverečnom hviezde zápasu. Naše družstvo za víťazstvom ťahal Šimek a s chuťou hral aj Medo.

O 5. miesto: BKM SPU Nitra - SKB Zlín (Česko) 57:17 (26:9)
Najlepší strelci - Nitra: Medo 24, Kohút a Šimek po 10

V zápase v turnaji o konečné umiestnenie odohrali starší žiaci s chlapcami zo Zlína. Od začiatku koncentrovaný výkon z našej strany poznačil priebeh celého zápasu. Podarilo sa nám ubrániť najlepšieho hráča súpera a potom to už bola brnkačka. Výborný výkon podal každý člen družstva, ktorý nastúpil na palubovku. V turnaji sme obsadili piate miesto z 13 družstiev.