Instagram: @bkmspunitra

bkmspunr@gmail.com

Oba košické tímy pod Zoborom neuspeli

13.04.2015 09:45

Po takmer mesiaci sa opäť do akcie dostali starší žiaci, ktorí pred domácim publikom privítali počas víkendu oba košické celky. V prvom stretnutí sa nakoniec o víťazovi rozhodlo až po predĺžení, pevnejšie nervy mali Nitrania. O deň neskôr malo už stretnutie oveľa jasnejší priebeh, aj druhé košické družstvo teda nakoniec z Nitry odchádzalo s prehrou.

BKM SPU Nitra - Juniorbasket Košice 69:61 po predĺžení (16:12, 19:16, 16:20, 7:10 - 11:3)

Body - Nitra: Šimek 21, Medo a Kohút po 12, Foltín L. a Magušín po 11, Matúš 2

BKM SPU Nitra - ŠŠK KAC Jednota Košice 92:58 (23:11, 19:22, 20:10, 30:15)

Body - Nitra: Šimek a Kohút po 19, Foltín L. 14, Medo 13, Magušín 12, Balogh 9, Matúš 4, Horinka 2

Komentár Štefana Gabriela ku stretnutiam:

„V uplynulý víkend sme konečne boli schopní (bola potrebná dohoda všetkých štyroch zainteresovaných) dohrať kvôli chorobe odložené zápasy s Košičanmi. V sobotu sme odohrali zápas s Juniorbasketom Košice. Po ostravskom turnaji sme „chytili druhý dych“ a chuť vyhrávať a napriek oklieštenej zostave sme po predĺžení vyhrali. Ťažký tvrdý zápas dvoch rovnocenných družstiev sme vyhrali s troškou šťastia, v útoku sme boli pomerne efektívni v obrane pomerne „deraví“. Na výraznejší výsledok nám chýbala vyššia agresivita v obrane. V nedeľu sme dokázali náš výkon vystupňovať a známeho súpera sme postupne „rozobrali“. V druhej polovici sme pridali na dôraze v obrane a súper pôsobil miestami odovzdane. Výsledný rozdiel skóre odrážal viac momentálnu dispozíciu ako skutočný rozdiel v kvalite súperov. Keďže hneď ďalší víkend sa hrá odveta v Košiciach sám som zvedavý, čo to urobí so psychikou zainteresovaných družstiev.“

Fotogaléria zo zápasu proti Juniorbasketu Košice si môžete pozrieť tu.