BKM SPU Nitra 52 : 80 ŠBK Handlová (8:24,12:19,8:18,24:19)
Body Nitra: Medo 11, Foltín L. 10, Kotleba 8, Herceg 6, Orihel 4, Javorský 4, Chovanec 4, Magušín 3, Matúš 2
Body Handlová: Novosádek 28, Prosba 27, Stehlík 8, Rajnoha 6, Bartuš 6, Hliva 3, Dvořák 2

BKM SPU Nitra 71 : 74 MšK BK Žiar nad Hronom (19:18, 19:26, 10:21, 23:9)
Body Nitra: Medo 17, Foltín L. 15, Magušín 10, Herceg 7, Matúš 5, Oriheľ 5, Horinka 4, Kotleba 4, Chovanec 2, Koprda 2
Body Žiar: Šály 23, Pavol 19, Kuchár 15, Nagy 14, Vinarčík 2, Bača 1

komentár trénera:
Ďalším dvojkolom pokračovala v sobotu a v nedeľu dlhodobá súťaž kadetov. V rámci kadetskej ligy sme sa v sobotu stretli s družstvom Handlovej. Viacerí hráči mali tréningový výpadok resp. prišli na zápas prechladnutí alebo po chorobe. Súper bol vyspelý, basketbalovejší ako my, najmä dvaja hráči Novosádek a Prosba nám spolu dali 55 bodov a skoro všetky z pod koša. My sa však musíme pozerať na seba. Z tohto pohľadu sme sa porazili sami. Toľko nevynútených chýb , prihrávok do „zeme nikoho"... musíme hrať zodpovednejšie a vážiť si loptu. V útoku si niekedy mýlime kreativitu s nedisciplinovanosťou. Rovnako tak, keď hovoríme o protiútoku, tak treba do útoku šprintovať!
V nedeľu sme mali súpera ešte prijateľnejšieho družstvo Žiaru dosahuje doteraz porovnateľné výsledky s našimi a tak sme chceli zabojovať o víťazsvo. Oproti predchádzajúcim zápasom sme nastúpili koncentrovaní hneď od prvej štvrtiny a bojovali sme celý zápas o čo najlepší výsledok. Rozdiel 3 body a prehra sa dá vysvetliť viacerými nedostatkami v našej hre - katastrofálnymi šestkami, nezatváraním podkošového priestoru, opäť zbytočnými faulami /v 3. štvrtine sme mai 4 fauly v čase 7,37/ a súper šestky dával! Viacerí hráči sa vyfaulovali, ďalší mali 4 fauly a museli si dávať pozor! Veľa strieľame z trojbodového územia pri nízkej úspešnosti! Škoda, ale urobili sme viacero pekných akcií, ktoré vychádzali z nášho systému hry, súpera sme uskákali doma a keď „sa nám zachcelo" aj v útoku, urobili sme aj viacero protiútokov, poslednú štvrtinu sme znovu vyhrali /teraz 23:8!/ a súper sa do poslednej chvíle strachoval o výsledok. Záverom len toľko - trénovať, trénovať, trénovať!

autor: Matej Medo